Tasarım Harikası Kitaplık Modelleri

Modern tasarım ve dekorasyon anlayışında bilhassa çalışma odaları ya da iş yerlerinin uygun alanlarında duvarlara uygun kitaplıkların monte edilmesi detayı yer alır. Son yıllarda bu detayın sıklıkla uygulandığı da görülebilirken, evlerde ya da ofislerde bu sayede oldukça etkili ve motive edici bir hava da yakalanır. Söz konusu kitaplıklar en seçkin modeller arasından seçilirken, alışılagelmişin dışına çıkan tasarımları ile adeta birer estetik harika olan modellerin oldukça dikkat çeken ayrıntılara sahip oldukları da görülebilir. Örnek olarak Box kitaplık modellerinden bahsedilebilir.

Adı üzerinde box, yani kutu görünümüne sahip olan kitaplıkların duvarın orta ila üst kısımlarına doğru monte edilmesi, 3 ayrı parçanın orantılı ve simetrik olarak farklı noktalara konuşlandırılması elzemdir. Böylelikle hem ferah bir ortam yaratılırken, hem de motivasyonu artıran görsel bir şölen atmosferi de oluşturulur.

En Kaliteli Modeller ve Farklı Tercihler

Ofis ortamlarına giden en kaliteli seçenekler arasında Valentino kitaplık modelleri de yer alır. Bu model box tipi kitaplıklardan bir nebze daha farklıdır. Buradaki temel fark ise söz konusu modelde keskin hatlardan ziyade daha serbest bir raf görüntüsü izleniminin verilmesidir. Beyaz rengin koyu duvar ya da çeşitli tonlara uyum sağlaması da yine bu ilgi çekici modelin tercih edilmesine sebeptir. Her anlamda bu kitaplıklar ile yaşam alanlarına tasarım yönünden katkı sağlanabilir.

Ek olarak Atlanta kitaplık modelleri de dikkat çeken türlerdendir. Daha dik ve aynı zamanda da daha serbest bir karaktere sahip olan bu seçenek özellikle de dar alanlı oda ya da dar duvarlara ferahlık getirmektedir. Rafların her yanı en serbest biçimde değerlendirilmekte, ev sahipleri de dekoratif özelliği yüksek olan bu ürünleri severek kullanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir