Lazer işlemine dair bilinmeyenler!

Ankara Lazer Epilasyon ve son dönemlerde oldukça talep gören diğer medikal estetik uygulamalarının tümünde oldukça ileri seviyelerde ve donanımlı kliniklere sahiptir. Burada önemli olan aslında uygulamanın yapılacağı ortam ve işlemi yapacak olan uzman klinik donanımı ve tecrübesidir. Alanında uzman olan kişiler ve doğru ortamlar ve cihazlar olduktan sonra Ankara lazer epilasyon uygulamaları ve diğer uygulamalarda başarısına başarı katmaya devam edecektir.

Lazer Epilasyon nasıl etki eder?

Lazer epilasyon uygulamasında cihazlara özel lazer sistemleri bulunmaktadır ve bu cihazlar sayesinde uzmanların yaptığı ışın atışları kıl köklerine etki ederek istenmeyen tüylerden kurtulmamıza olanak sağlamaktadır. Lazer ışınlarının enerjisinin kıl köklerine tam iletimi ve etkisi için cihaz başlığı kıllar üzerine denk getirilir ve lazer ışınların atışı sırasında uygulama başlığı sabitlenir. Bu şekilde uzmanlar tarafından bölgedeki tüm kıl kökleri taranır.

Lazer Epilasyon uygulamasında kullanılan Cihazlar Neden Farklıdır?

Lazer epilasyonda kullanılmakta olan cihazlar birden fazladır ve her bir lazer cihazının işleyişi ve uygulama alanı farklıdır.  Bunun nedeni de her bir lazer cihazının farklı dalga boyuna sahip olmasıdır. Günümüzde var olan lazer cihazları ise; Alexandrite lazer,  Diyot lazer,  Nd:Yag lazerler ve son dönemlerde her klinikte olmasa da oldukça yaygınlaşan buz lazer sistemleridir.

Lazer Epilasyon Acıtır mı sorusuna gelecek olursak, aslında bu sorunun yanıtı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çünkü her bir kişinin ağrı eşiği farklılık göstermektedir. Ancak buz lazer teknolojisinden söz edecek olursak, bu uygulama esnasında acı ve ağrı hissi yok denilecek kadar minimaldir ve bazı kişiler uygulamanın masaj konforunda yapıldığından bahsetmektedir.

Acısız buz lazer yöntemi nedir?

Buz Lazer uygulaması son dönemlerin en popüler ve en acısız yöntemlerinden biridir. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışan bu harika teknoloji sayesinde lazer epilasyon acıtır mı sorusu tarihe karışıyor. Alma Lasers tarafından piyasaya sunulmuş olan Buzlazer hakkında detaylı bilgi için sizlere önerimiz www.drderm.com.tr adresini hemen ziyaret etmeniz ve randevunuzu alarak uygulamaya bir an önce başlamanız!