Lazer Epilasyon ve Meme Büyütme Hakkında Bilgilendirme

Estetik dünyasında en sık yaptırılan operasyonların başında şüphesiz lazer epilasyon ve meme estetiği geliyor. Kadınlığı simgeleyen ve dış görünümde büyük etki yaratan göğüs bölgesi sadece görünüm açısından değil sağlık açısından da son derece önemli bir bölgedir. Bugünkü yazımızda sizlere lazer epilasyon ve meme küçültme hakkında bilgiler vereceğiz.

Lazer Epilasyonu Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılabilir?

Hiçbir şekilde istenmeyen tüyler, hemen hemen her kadının sorun yaşadığı konular arasında gelmektedir. Tıraş, ağda, tüy dökücü kremler ve de çok sayıda yöntemler ile istenmeyen tüylere karşı çözümler üretmeye çalışılmaktadır. Lakin bu yöntemler geçici çözümler sunmaktadır. Üstelik bu yöntemler ile vücutlarındaki tüylerden kurtulamadıkları gibi vücutlarındaki batık, tüy köklerinin fazlasıyla kalınlaşması, tahribat gibi çok daha kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalması olağandır.

İşte tam da bu noktada teknolojinin gelişmesi ile beraber ortaya çıkmakta olan lazer epilasyon, kadınlara oldukça güzel bir seçenek sunmaktadır.  Üstelik de lazer epilasyon da harcanmakta olan para bakımından da çok fazlasıyla avantajlar sağlamaktadırlar. Lazer olan epilasyon fiyatları için bayanların bir ömür boyunca tüylerinden kurtulmak adına harcamış oldukları miktarların çok küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Tam anlamıyla iyi bir araştırma yapıp lazer epilasyon fiyatlarının bütçelerine oldukça uygun bir güzellik merkezi ya da lazer epilasyon için uygulanmakta olan bir hastane buluna bilinmektedir.

Genital bölgelere ve de koltuk altı bölgeleri en fazla lazer epilasyonu uygulanmakta olan bölgeler arasında gelmektedir. Bununla birlikte bacak, kol, göbek ve ya karın bölgeleri, bel, sırt ve ya yüz bölgeleri lazer epilasyonu uygulanmakta olan diğer bölgelerin başında gelmektedir. Her şeyden önce olarak lazer epilasyona başlanılmadan önce uzman bir doktordan fikir alınmalı ve de size en uygun lazer epilasyon yönteminin belirlenmesi gerekmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatıyla göğüs ne kadar küçülebilir? Sorusunun cevabı; istendiği ölçüde küçülebilir şeklindedir. Lakin genellikle de göğüs büyüklüğünden başvurmakta olan bayanlar memelerinin tamamının alınmasını talep edecek kadar bıkmış durumdadırlar. Bu bayanlar çok küçük memeyi ve de küçük memelerinin vücutlarına uyumsuz olacaklarını henüz bilmemektedirler. Bayanların bu isteklerine uyarak meme çok fazlasıyla küçültülür ise çok büyük bir hata yapılmış olur. Haftalar sonrasında hastalar bu sefer de çok küçük memelerden de şikayetçi olur konumuna gelirler.

Bu olacak durum bayana çok açık bir şekilde izah edilmelidir. Operasyon sonrasında beklentiniz ve de oluşan sonuç mümkün olduğunca açıklanmalıdır. Meme küçültme işlemi vücudunuza uygun olacak bir boyutta küçültülmelidir. Çünkü biraz kilo alınca meme tekrardan büyür, verince de küçülür. Şişman bayanların çok küçültülen memeleri bayanın kilo verdikçe çok daha da küçülmektedir ve de nahoş bir görüntü meydana gelmektedir. Bu nedenle meme vücudunuzun diğer bölgelerine de uyacak derecede küçültülmelidir.

Irkımızın genel anlamda bir özelliği vardır. Hemen hemen herkesin cildi kalın. Bunun neticesinde insanlar geç yaşlanır, kırışır ve de sarkma meydana gelir. İzlerin biraz geç solmaktadır. Bayanların hemen hemen hepsinde izler birkaç yıl içerisinde solarak belli, belirsiz bir hal alır. Yine de de tam anlamıyla yara iyileşmesi bayana özel bir konudur. Çok nadir bazı bayanlarda azgın yara iyileşmesi olabilmektedir. Bu sebeple bayanların çok daha önce geçirmiş oldukları ameliyat ve de kesikleri incelenmeli, anne, baba ve yahut akrabalar arasında azgın yara iyileşmesi olup olmadığı sorgulanmalıdır.