Klasik makyaj nasıl yapılmalı?

Her kadının klasik bir makyaj görünümü olmalıdır. Ne kadar farklı makyaj stillerini denesen de, sana en çok yakışan ve yaptığında kendini harika hissedeceğin bir makyajın mutlaka olmalı. Bu makyaj stiline kolayca karar verebilmen için de klasik makyajın ipuçlarını hazırladık. Sadece rehberimizi incelemen yeterli!

Porselen görünümlü cilt

Cilt tonun nasıl olursa olsun ten rengine uygun fondöteni seçmen gerekli. Eğer açık cilt rengine sahipsen, fazla koyu tondaki fondöten ve bronzerlara hiç yanaşmamanı öneririz! Fondötenin yüzünde çok ağır bir görünüm oluşturmamalı. Allık olarak da ten renginle uyum içinde görünen, açık pembe veya Lancome Blush Subtil 03 gibi şeftali tonlarında bir allık tercih etmelisin.

Göz makyajı

Açık tenlilerde dumanlı göz makyajı çekici ve seksi bir görünüm oluştursa da, fazla açık bir tende biraz abartılı görünebilir. Risksiz bir göz makyajı için, her cilt tonuna uyan, kuyruklu eyelinerı tercih edebilirsin. Göz rengini belirginleştirmek için, inci tonunda, Maybelline Göz Farı Color Show Mono 12 Tiffany gibi parlak göz farını tüm göz kapağına uygulayıp siyah eyelinerı kirpik diplerine çek. Son olarak da maskara ile kirpiklerine hacim katıp göz alanını genişlet.

Kusursuz dudaklar

Mükemmel görünen, koyu dudaklar için açık tenliler mavi alt tonlu kırmızı rujları, koyu tenliler ise turuncu ve kahverengine yakın Maybelline New York Color Sensational Ruj The Creamy Mattes 975 Divine Wine gibi koyu rujları tercih etmeliler. Ancak koyu rujlar sürdüğünde hem gözlerini hem de dudaklarını öne çıkaran makyaj stillerini aynı anda kullanmamanı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir