Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

.

Özel günlerde, davetlerde en çok tercih ettiğimiz göz makyajı stillerinden biri buğulu göz makyajı! Gözlerimizin ortaya çıkmasını ve daha çok dikkat çekmesini sağlayan koyu ve buğulu göz makyajı ile gözler her zamankinden daha vurgulu hale geliyor! Peki, bu göz makyajı nasıl yapılır? Sorunun cevabı adımlarımızda saklı!

İlk adım: Hedefe yönelik bakım

Göz makyajında ilk adım daima göz çevresini nemlendirmek olmalı. Bu nedenle ilk önce, bir doz Yves Saint Laurent Forever Youth Liberator Göz Serumu’nu parmak uçlarınla, hafif dokunuşlarla göz çevrene uygula.

İkinci adım: Ön plana çıkar

Gözlerinin iç kısmından başlayarak, gözün alt bölümünden ve gölgelerden geçerek Yves Saint Laurent Touche Eclat’yı göz çevrene uygula.

Üçüncü adım: Belirginleştir

Öncelikle Yves Saint Laurent Dessin Du Regard No 1 ile üst ve alt göz biçimine göre kalemle hat ver. Ardından kirpik diplerine doğru ve göz kapağı boyuna harmanla.

Dördüncü adım: Renklendir

Yves Saint Laurent Couture Palette No 1’deki açık gri tonundaki baz rengini gözün dış kısmından iç kısmına doğru uygulayıp aynı rengi alt kirpik çizgisi boyunca kullan ve kenarları harmanla.

Beşinci adım: Renklendirme

Couture Palette’in ışıltılı koyu tonunu gözün iç kısmından dış kısmına doğru uygulayıp alt kirpik çizgisinin ilk yarısına kadar harmanla.

Altıncı adım: Derinlik kat

Anında ortaya çıkan dramatik hacim için Yves Saint Laurent Mascara Volume Effect Faux Cils Shocking No 1’i alt ve üst kirpiklerine uygulayarak bakışlarını yoğunlaştırabilirsin.

Yedinci adım: 3 dakikada buğulu gözler

Daha fazla derinlik katmak istiyorsan, Dessin Du Regard No 1’i göz kapağının iç kısmına da uygulayabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir