Buffon Emeklilik Tarihini Açıkladı

Juventus’un efsane kalecisi Gianluigi Buffon, 2018 Dünya Kupası’ndan sonra kariyerine devam etmesinin şu anda uzak bir ihtimal olduğunu söyledi.

İlerleyen yaşına rağmen kalitesi ve deneyimiyle Juventus kalesinde muazzam bir performans sergileyen Gianluigi Buffon, Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası’ndan sonra emekli olmayı planladığını söyledi. Serie A maç analizleri, tecrübeli kalecinin performansının günümüzdeki kaleciler kadar iyi olduğunu, ancak tecrübeli kalecinin ailesine zaman ayırmak için bu kararı aldığını dile getirdi.

2001’de Parma’dan Juventus’a transfer olan ve Torino ekibinde 450’den fazla Serie A maçına çıkan İtalyan futbolunun efsane kalecisi, 1997’den beri İtalya Milli Takımı kadrosunda yer alıyor. ”Dünya Kupası’nda sonra futbolu bırakma konusunda kendimi ikna etmiş gibiyim”
Futbolu bırakma konusunda düşüncelerini dile getiren Buffon,
”Dünya Kupası’nda sonra futbolu bırakma konusunda kendimi ikna etmiş gibiyim. Bu karardan vazgeçersem, en fazla bir sezon daha oynarım. Bu kararı da ben ve başkan Agnelli verir. Ancak bunun gerçekleşmesi zor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir