2017 Ombre Saç Modelleri, Balyaj Nasıl Yapılır ?

Ombre nedir? Ombre Balyaj nasıl yapılır? 2017 ombre modelleri nelerdir? İşte bu yazının sonunda bu konular hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız. Son yıllarda moda olan ombre, saçın üst kısımlarının koyu, saçın uç kısımlarına doğru ise daha açık şekilde boyanmasıdır. Bu açık ton genelde kontrast olarak saçın üst kısmına göre ayarlanır. Ombre saç için pek çok güzel örnek hazırladık sizler için. Ombre saç modeli şapka veya bere altında da denemelisiniz.

ombre_balyaj_2016_bayanstil (38)

Ombre kelimesi fransızcada gölge anlamına gelmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere ombre saç gölgeli saç anlamına gelmektedir. Fakat ombre saç boyama denildiğinde yurt dışında saçın uçlarının boyanma işlemidir. Saçın uçlarını açık yada koyu olarak renklerinin değiştirilmesidir. Yani kısaca biz Türk kuaförlerinin yıllardır yaptığı krepe balyaj tarzında yapılan bir işleme ombre saç boyama deniliyor.

En güzel Eyeliner Şablonu Modelleri İçin Tıklayın

Ombre saç, saçlarını boyamaya bir türlü cesaret edemeyenlerin vede doğal bir renk yakalamak isteyenlerin bu sene tercihi olacak. Siyahtan sarıya kızıla kadar tüm saç renklerine uygulanabilen ombre saç stili genellikle uçlara, dip renginin 3-4 ton kadar açığı bir boya uygulaması ile yapılıyor. Dipler koyu uçlar açık dediğimiz olayın yeni trend ismi de diyebiliriz. Renkli ve iddialı saçları seviyorsanız tercihe göre mavi, kırmızı, pembe ve morda yaptırabilirsiniz. Hem uzun süre dip boyası derdi yaşamaktan kurtarıyor hem de saça güzel bir hareket katıyor.

Yazının sonunda 2017 Ombre Modellerini bulabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir