Düğününüze çok az bir süre kala her şeyi planlayıp, en güzel ve gösterişli gelin olabilmek için tüm detayları düşündünüz bile. Eğe gelinliğinize karar da verdiyseniz sıra saç modeline geldi. Modern bir görüntünün yanı sıra size yakışan bir saç şekline de sahip olmak istiyorsanız bu sezonun öne çıkan modellerine bir göz atın. Her zaman olduğu gibi topuzlar bu yılda özellikle sonbahar gelinlerinin favorisi olacak.

wedding-hair-2015-1i0pcojt

Özellikle dantel ağırlıklı gelinliklerin en büyük tamamlayıcısı olan topuzlarda dağınık olanlar kadar örgülerle şık bir duruş sağlanmış romantik modeller de göze çarpıyor. Daha sofistike bir görsellik arıyorsanız balerin topuzlarını deneyebilirsiniz. Yine sıkı sıkıya bağlanmış saçlara verilen farklı modeller, şık bir saç süsü ile sizi masalın prensesi yapabilir.

wedding-hair-2015-ihxgi8zq

Aslında sadece Türkiye’de değil dünyada da serbest bırakılmış saçlarla oluşturulan gelin başı trendi var. Doğal kıvrım ve dalgaların eşlik ettiği bu modeller eğer yaz geliniyseniz kır çiçekleri ile süslenip, şık bir duvakla kombinlenebilir. Saçlarım kısa diye üzülmeyin. Zaten kısa saç bu yılın modası olduğu için gelinliğinize yakışan onlarca farklı model deneyebilirsiniz.

 

textured-hair-carolina-herrera-spring2016-bridal-show-0515_vert

Boyundan, tepeden topuzlar, kıvrımlı saçların sihirli dokunuşlarla serbest ama aynı zamanda dayanıklı bir şekilde toplandığı dağınık topuzlar ve daha birçok saç modeline karar verilirken elbette gelinlik modeli ve sizin vücut yapınız da çok önemli. Hangi modeli seçerseniz seçin kendi tarzınızı eklemeyi de unutmayın.