Bu sene makyaj trendlerinde çok uzun yıllardır var ancak bu kez çok büyük patlayacak olan kırmızı dudaklar var. Her çeşit kırmızı bu sene moda olacak kırmızının her tonu, matı parlağı yani her türlü kırmızı ve koyu dudak bu sene  moda olacak. Normalde bayanlar kırmızı ruju gece kullanırlar ancak bunu gündüzde de rahatlıkla kullanabilecekler ama bunu biraz daha mat bir kırmızıyla ya da blur dedikleri dağıtma efekti ile yani biraz kırmızı dudak yapıp sonra parmakla yedirerek daha doğal bir kırmızı dudak şeklinde gündüzleri kullanabilecekler.

dudak

Baktığınız da kırmızı ruj sürmenin gerçekten de riskli olduğunu biliriz yani dağılma ihtimali çok yüksektir. İşte bu noktada ise bu sene bir trend çıktı bu dağıtma efekti dediğimiz olay öne çıkıyor.  Normalde bizim kırmızı dudağı yaparken kalemle dışını çizmemiz gerekiyor çok uzun detaylar var ancak şöyle bir trend getirdiler bize ve kadınlar için çok kolay kırmızı ruju dudağa sürüyorsunuz parmağınızla hafif dokunuşlar yaparak dış çerçevesini çok sert değil daha yumuşak yapıyorsunuz ki bu sayede sürekli gün boyunca kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda dağıldı mı dağılmadı mı diye korkmayın.

red-lipstickv2

Bir diğer olayımız ise aylaynır yaz kış hiç vazgeçemediğimiz bir üründür bu. Sonbahar kış sezonunda neler olacak merak edenler için belirtelim.

Aylaynır yine bu senede var ve vazgeçemediklerimizden farklı şekillerde kullanabiliyoruz mesela gözleriniz çok yuvarlaktır yuvarlak gözlü kadınlar için aylaynır kullanmak bir eziyettir daha yuvarlak yapar doğru çekemezler ya da düşük gözler için böyle onun için iki seçeneğiniz var eğer gözlerinizin kapağı düşük iseniz ve aylaynır’ın kuyruğunu çıkamıyorsanız aylaynırı dağıtabilirsiniz sürüp hafif bir kulak pamuğu ile dağıtıp daha yoğun daha yumuşak bir etki yapabilirsiniz. Yani buğulu bir aylaynır çekebilirsiniz böylece gözünüzün düşüklüğünü vurgulamamış olursunuz. Eğer çok yuvarlaksa gözleriniz sadece kenarlarına aylaynır yapabilirsiniz. Bütün boy geçmeden sadece küçük bir aylaynır detayı hem gözlerinizi daha çekik yapacaktır. Sadece kuyruk küçük küçük kanatlarınız olacak gözlerinizde ve daha çekik dursun diye.

eyeliner