Tesettür alanında artan markaların her sene yeni koleksiyonlarını hanımlara tanıtması ve tesettür modasının her geçen gün daha da gelişiyor ve yenileniyor olması birçok farklı kombini ve bakış açısını ortaya çıkarmaktadır. Geçmişte sadece düz ve sade modelleri giymek ev aynı tarza sahip olmak zorunda kalan bayanlar artık daha renkli, bol çeşide sahip, birbirinden güzel kombinleri giyip kendilerini her zaman güzel ve hoş hissedebiliyorlar.

2015-2016-Tesettür-Giyim-Kayra-Pembe-Renkli-Tunik-Modeli-786x1024

Son zamanların tesettür trendlerine baktığımızda tuniğin hala revaçta olduğunu görüyoruz. Uzun veya kısa, asimetrik kesimlere sahip veya oldukça klasik birçok tunik modeli modernize edilerek kadınları çağdaş bir görüntüye kavuşturuyor.

Muslima-Tesettür-Giyim-2015-2016-Sonbahar-Kis-Koleksiyonu-785x1024

Tesettür giyimin ayrılmaz parçaları olan eşarplar da kişisel zevklere göre çeşitleniyor. Kimi rengârenk, kimi düz, bazıları geometrik veya etnik desenli… Kadınlar arasında son birkaç yıldır revaçta olan şallar da yine her zamanki gibi zengin bir içeriğe farklı modellere sahip. Dış giyim olarak pardösüyü seçen hanımlar bu sezonda gözlerini biraz da feracelere çevirecekler.Hermes-2011-Eşarp-Modelleri-2-470x440

Doğu esintisi taşıyan, ince ve rahat formlu bu giysiler de kışa ayak uydurarak daha kalın bir havaya bürünmüş. Özellikle kaşmir pardösü ve kapların sonbahar kış sezonunun öne çıkan parçalarından bir diğeri. Bilhassa pantolonlarla tamamlandığında şık bir görsellik anlamına gelen kaplar, fırfır, dantel, düğme ve fermuar detaylarıyla hareketlendirilmiş. Eğer daha feminen formları seviyorsanız, ofiste ve gündelik hayatta kolaylıkla kullanıp modern görüneceğiniz etek ceket takımlardan da kendi beğeninize göre bir modeli tercih edebilirsiniz.

2015-Tesettür-Etek-Modelleri-2016