YÖNTEM 1: KIYAFETLERİ RENKLİ PANTOLONLARA UYDURMAK
670px-Combine-Colored-Pants-Step-11) Siyah bir ayakkabı ve body ile kombinleyerek başlayabiliriz. Siyah kontrast renkleri ortaya çıkarır. Ancak bu kombini lacivert veya kahverengi pantolonlarda denemeyin.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-2

2) Bir ceket deneyin. Siyah, beyaz veya deve renkli ceketler kobalt, kırmızı, pembe veya diğer parlak renkler ile çok şık kombinlenebilir. Bu şekilde etrafınızdakilerin bakışları pantolon parlaklığına kayar. Ceketin altına beyaz veya krem renkli body giyin.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-3

3) Iyi ayarlanmış kıyafetler ile kombinlenmiş renkli pantolonlar görüyoruz fotoğrafta.
Aşağıdaki kombinasyonları siz de deneyin:
Gri gömlek ya da ayakkabı ile pembe, kırmızı, şeftali, erik ve sarı pantolonlar giyin.
Kahverengi gömlek ya da ayakkabı ile kabak turuncu, pastel pembe, nane yeşil, bebek mavisi ve zeytin yeşili pantolon giyin.
Kırmızı, lavanta, turkuaz ve bej ve kahverengi giysi ve aksesuarları ile soluk pembe pantolon giyin.
Kırmızı, sarı, parlak yeşil pantolonların üzerine lacivert body uygun olabilir.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-4

4) Uzun, açık hırka ile kombinlemeyi deneyin. Beyaz  veya desenli hırka rahat ve profesyonel gösterecekti. Parlak kırmızı pantolon ile lacivert ya da siyah puantiyeli hırkayı kombinlemeyi deneyebilirsiniz.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-5

5) Pantolon rengine yakın renklerde askılı body deneyebilirsiniz. Dar bir askılı body ile yaz aylarında kendinize yakışan kombinler yapabilirsiniz.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-6

6) Pantolonun üzerine indirilen beyaz bir gömlek ile kombinleyin. Bu hem kolayca bulunabilen hem de şık ve sade gösteren bir seçim olabilir.

YÖNTEM 2: PANTOLON SEÇİMİ

670px-Combine-Colored-Pants-Step-7

1) Renkli pantolon alırken favori renginize göre seçim yapın. Normal yaşamınızda çok tercih etmediğiniz renklerde aldığınız bir pantolon gardırobunuzun bir köşesinde beklemeye mahkum kalacaktır. 

670px-Combine-Colored-Pants-Step-8

2)  İş yaşamınızdan ziyade günlük hayatta renkli pantolon giyeceğiniz zaman neon renkleri tercih edin. Yukarıdaki gibi bir seçim iş yaşamında pek hoş olmaz.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-9

3) Tek renkli bir görünüm deneyin. Aynı renkte parlak bir body ile yakın pastel renkli pantolonlar ediniz. Örneğin çilek rengi bir üst ile soluk pembe pantolon.


670px-Combine-Colored-Pants-Step-104) Parlak renkli üst kıyafetlerin altına yine aynı parlaklıkta pantolonlar giymekten kaçının. Bu tarz seçimler haftasonları veya akşamları evde giymek için tercih edilebilir.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-11

5) Kot gömleklerin altına renkli pantolonlar tercih edebilirsiniz. Hatta beyaz bir body üzerine kot ceket bile tercih edebilirsiniz.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-12

6) Renkli pantolonlarınızı kesip çok güzel şortlar yapabilirsiniz. Eğer yıpranmış veya paçaları hoşunuza gitmeyen renkli pantolonlarınız varsa hiç düşünmeden yukarıdaki gibi denemeler yapabilirsiniz.  Kot pantolonları delme ve kesme ile ilgili yazımızı okudunuz mu?

YÖNTEM 3: YAN AKSESUARLARLA RENKLİ PANTOLONLARI TAMAMLAMA

670px-Combine-Colored-Pants-Step-13

1) Renkli pantolonlarınızın altına dolgu topuk ayakkabılar giyebilirsiniz. 

670px-Combine-Colored-Pants-Step-14

2) Pantolonunuza yakın renklerde babet ile şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-15

3) Altın veya gümüş aksesuarlar seçin. sıcak renkler ile, altın, pembe, sarı, kırmızı ve turuncu gibi renkler seçebilirsiniz.Soğuk renkler ile , yeşil, mor ve gümüş kemerler, küpe, bilezik ve kolye ile gri kobalt renklerinde aksesuarlar seçebilirsiniz.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-16

4) Pantolonunuza yakın renklerde çantalar seçin.

670px-Combine-Colored-Pants-Step-17

5) Pantolonunuzun rengine yakın renklerde takı setleri kullanın. Bilekliğiniz,küpeniz ve kolyenizdeki taşlar pantolonunuzdaki renkleri çağrıştırsın.