Özellikle çalışan bayanlar sabah yaptıkları makyajın gün içinde dağılmasından ve kalıcı olmamasından şikayet ederler. Çok çalıştığınız ve yoğun olduğunuz günlerde veya gece davetlerinde, havanın sıcak olduğu zamanlarda makyajınız daha çabuk akıp silinebilmektedir. Peki, daha kalıcı bir makyajın sırları ne?

permanent-makeup

Makyajın kaybolmasını ve dağılmasını sağlayan ana etmen terleme sonucu oluşan nemdir. Bu nedenle makyaj malzemesi alırken daha çok su geçirmez olanları tercih edebilirsiniz. Özellikle su geçirmez maskaralar uzun süre bozulmadan kalabilmektedir. Bunun yanında ağır makyajlar, üst üste sürülen kremler, abartılı gözler başlangıçta güzel dursa da zaman ilerledikçe karışmaya ve akmaya mahkumdur. Her ne kadar bu tarz makyajlar için sabitleyiciler kullanılsa da yine de en iyisi cildin nefes almasını sağlayan kremlerin kullanılması ve daha hafif, sade bir makyajın yapılmasıdır.

Permanent-Makeup-Final

Makyajı yapmadan önce primer adı verilen makyaj bazları da yine makyajın daha kalıcı olmasına yardım eder. Aynı zamanda bu bazlar kullandığınız her bir malzemenin cildinizde daha doğal durmasını, daha düzgün görünmesini de sağlamaktadır. Makyajı yaptıktan sonra çantanızda mutlaka oluşabilecek rötuşları düzeltmek ve anında müdahale etmek için ıslak mendil veya makyaj çıkarıcısı bulundurun.

14

001

Rimellerin uzun süre dayanması için çoğu makyöz ilk sürümün ardından birkaç kez üzerinden geçmekte ve görüntüyü sabitlemektedir. Kalıcı bir makyaj için kullandığınız ürünün kalitesi de çok önemlidir. Ucuz ve kalitesi farlar çabuk uçar, yine kalitesiz ruj çabuk dağılır, kötü fondötenler ise cildinizde maske etkisi gösterir.