Gözlere anlam katması, daha iri ve dikkat çekici göstermesi, göz şeklini farklı şekillerde kullanmaya uygun hale getirmesi ve buğulu bakışlar için kullanılan eyeliner, özellikle son zamanlarda kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden birisi haline geldi. Hemen hemen her kadın eyelinerdan hoşlansa bile çekilmesinin kaleme göre daha zor olması onları sıkıntıya sokmuyor da değil. Eğer siz de zorlanan kesim içinde yer alıyorsanız ilk önce kalem formlu eyelinerları kullanabilirsiniz. Eyeliner aslında farklı şekillerde kullanılabilmektedir.

eyeliner-modelleri-nasil-surulur4

Özellikle kuyruklu olanlar günümüzde en çok tercih edilenler arasında. Bunun içn gözünüzün iç kısmından başlayarak eyelinerınızı yavaş yavaş yukarı doğru elinizi kaydırarak çizin ve arkasından yukarı gelen kısmı tekrar gözün bitiş noktası ile birleştirip içini yine kaleminizle doldurun.

Kuyruklu-Eyeliner

maxresdefault

Eyeliner ister ince ister kalın her türlü şekilde çekilebilmektedir. Eğer far da kullanacaksanız dilerseniz eyelinerı daha ince çekerek farınızın renklerine daha fazla yer ayırabilirsiniz. Eğer tek eyeliner kullanacaksanız daha kalın, gösterişli bir şekilde kaleminizi çekip rimel ile de daha dolgun bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

1150880_455199341254804_169858290_n

Günümüzde siyah kadar kahverengi ve renkli eyelinerlar da dikkat çekiyor. Her biri giydiğiniz kıyafeti canlandırarak daha çekici bakışlara kavuşmanıza yardımcı oluyor. Özellikle gözlerinde daha keskin, belirgin ve canlı bir bakışı isteyen kadınlar eyeliner ile bu isteklerine ulaşıyorlar. Bu tarz kalemlerin en büyük özelliklerinden birisi de yumuşak uçlu kalemlere oranla daha kalıcı olabilmesi.

35

Eyeliner kullanımında yapılan 10 büyük hatayı öğrenmek için tıklayın.