Son zamanlarda sadece ülkemizde değil tüm dünyada bir porselen makyaj çılgınlığı almış başını gidiyor. Porselen kelimesinin hakkını sonuna kadar veren bu makyajda cilt olabildiğince düzgün, pürüzsüz ve kusursuz hale getirilirken elbette bu iş için oldukça fazla krem ve kapatıcı kullanılıyor. Porselen makyaj cildin hava alma yetisini tamamen engellediği gibi elbette her zaman tercih edilen bir makyaj sitili değil.

katyaa4485_525-277

Aksi halde kısa sürede sivilce gibi problemlerin yanı sıra kırışıklık sorunu da yaşayabilirsiniz. Daha çok gelin makyajlarında kullanılan bu yöntem o özel gününüzde göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olmanızı sağlıyor. Bunun yanında gece gezmelerinde, özel davetlerde ve akşam yemeklerinde de bu makyajı uygulayabilirsiniz.

MTN8899

 

Untitled-1_525-277

Porselen makyaja geçmeden önce, kullanacağınız malzemenin yüzünüzle tam temasını sağlamak adına cildinize nemlendirici etkili bir baz sürmelisiniz. Daha sonra yüzdeki kusurları gizleyecek lekeleri belirsiz hale getirecek bir kapatıcıyı özellikle sorunlu bölgelere yedirdikten sonra yine kapatıcı özelliği yüksek bir fondöteni cildinize tatbik etmeli en sona da şeffaf bir pudra ile bu görüntüyü tamamlamalısınız.

applying eyeliner., eye liner makeup, eye liquid liner, eyeliner, eyeliner make up, eyeliner Makeup, eyes liner, How to apply eyeliner

1832_Porselen-Makyaj-Nasıl-Yapılmalı

Porselen makyajında e dikkat çeken yer gözlerdir. Olabildiğince belirgin olmalı ve küçük gölge oyunlarından yararlanılmalı. Yine gözlerinizi daha iri göstermek için eyliner ve tabii ki takma kirpikler de çarpıcı bakışlar elde etmeniz için şart. Göz altına uygulayacağınız kapatıcını ardından parlak, likit bir ruj belli belirsiz bir allık sürdükten sonra porselen makyajınız hazır.